En charmig alpacka! Den ser verkligen ut som en alpacka och den älskar att leka hela dagen och tar gärna en plats i sängen på kvällen. Framför allt är den en underbar lekkompis som gärna är med och genomför dina teateridéer! Från 3 år.
Folkmanis kombinerar fantasi och tyg för att skapa innovativa, vackra handdockor och fingerdockor för både barn och vuxna. Folkmanis menar att fantasi är nyckeln till en bra barndom och att barnen bygger viktiga färdigheter genom lek.
https://www.abcleksaker.se/kasperdocka-lama-folkmanis.html1560Handdocka - Lama (Folkmanis)https://www.abcleksaker.se/pub/media/catalog/product/2/8/2835_alpacka_handdocka.jpg589589SEKOutOfStock/Leksaker/Leksaker/Dockor/Leksaker/Dockor/Handdockor och fingerdockorEn charmig alpacka! Den ser verkligen ut som en alpacka och den älskar att leka hela dagen och tar gärna en plats i sängen på kvällen. Framför allt är den en underbar lekkompis som gärna är med och genomför dina teateridéer! Från 3 år. Den här härliga handdockan i form av en alpacka kommer från Folkmanis. Storlek: 22,5 x 12 x 30 cm. Från 3 år00https://www.abcleksaker.se/pub/media/catalog/product/l/a/lama_folkmanis_1.jpghttps://www.abcleksaker.se/pub/media/catalog/product/F/o/Folkmanis-Alpaca-Stage-Puppet-Demo.jpgadd-to-cart3 år, 4 år, 5 år, 6 år, 7 år, 8+vitFolkmanisCE-märkt enligt EN-71Ej lämplig för barn under 3 år